Помітили помилку...
Виділіть її та натисніть клавіші Shift + Enter і надішліть виправлення


В.Левада. "Як провести корисно вихідні дні"

про село - Статті

Місто Переяслав-Хмельницький – один із визначних осередків культури та історії міст України. На його території розташовано 25 музеїв

Скопці - село Полтавської губернії Переяславського повіту на річці Альта , в 22 верстах від міста Переяслав . По даним 1865 року жителів , малоросіян – 2981 / 1462 чоловічого полу, 360 дворів, церква православна, сільське училище, волосне правління.

Вивчайте, пізнавайте історію свого роду!

Історію своєї Батьківщини.

Прямуйте до Переяслава!

Музеї чекають!.

Кожен українець повинен побувати у Переяславі!


Музей Т.Г.Шевченка вул. Шевченка, 8, тел.: 54103, 54203
Музей знаходиться в приміщенні –пам’ятнику архітектури 1820 року, будинку товариша Т.Г. Шевченко, лікаря А.Й.Козачковського. В 12 залах музею відображена історія Переяславщини від ХVІ ст. по теперішній час. Створений в 1954 році,

Картинна галерея вул. Шевченка, 10
В шести залах експонується 168 художніх творів видатних українських художників і скульпторів: - Присвячені 2000-річчю Різдва Христового і національно-визвольного руху 1648-1657гг. під проводом Богдана Хмельницького, побуту українського народу ХІХ ст., подвигу українського народу в Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р., картини відомої художниці О.Єжик.


Археологічний музей вул. Шевченка, 17, тел.: 51574
Павільйон споруджено над фундаментом Спаської церкви-усипальниці Х ст. В експозиції представлені унікальні речі, знайдені під час розкопок. Серед них - Добраничівські стоянки (ХХV-Х тис. до н.е.), поселення бронзового віку поблизу с. Козинці, різноманітні прикраси, зброя, унікальна колекція посуду періоду Трипільської культури.

Музей-діарама "Битва за Дніпро в районі Переяслав-Хмельницького восени 1943 року" вул. Сковороди, тел.: 51879
Музей було відкрито в 1975 році в приміщенні Вознесенського собору (1695-1700рр.). В підвалі собору розміщено Мавзолей вічної слави. Музей являється величним пам’ятником усім тим , хто загинув визволяючи Переяславщину.

Меморіальний музей Г.С. Сковороди вул. Сковороди, 52, тел.: 51448
Знаходиться поруч з Вознесенським собором (1695-1700гг.) в будинку колишнього колегіуму – пам’ятника архітектури ХVІІІ сторіччя, збудованого в стилі українського бароко. Тут в 1753 році читав лекції з піїтики видатний український філософ-гуманіст, просвітитель и поет Григорій Савович Сковорода.

Музей кобзарського мистецтва вул. Б.Хмельницького, 20, тел.: 53641, 51552
Знаходиться в центрі міста, в будівлі 1903 року. Відкритий в день святкування 175-ої річниці від дня народження Т.Г. Шевченка в 1984 р. В приміщенні музею експонуються портрети відомих кобзарів України, музичні інструменти (ХІ-ХVІІІ вв.), книги, речі побуту.


Музей українського народного одягу Середнього Придніпров’я вул. Московська, 33, тел.: 51612
Відкрито в 1959 році в приміщенні Михайлівської церкви, яка була збудована переяславським полковником Ф.Лебедою на фундаменті Михайлівського собору (1089р.). В музеї експонуються колекція українського народного одягу Середнього Придніпров’я кінця XIX поч. XX ст. та колекція полтавських і київських килимів.


Скульптурно-портретна галерея вул. Котляревського
Відкрито в 1985 році в салоні літака ТУ-114. В ньому розміщені портрети та бюсти героїв битви за Дніпро. Пам’яті про їх подвиги в ім’я свободи та незалежності Батьківщини присвячена ця скульптурно-портретна галерея.

Музей архітектури Переяслава часів Київської Русі вул. Московська, 34, тел.: 51612
Відкритий в травні 1982 року. Павільйон музею розміщено на фундаменті Михайлівського собору. В павільйоні представлені матеріали розкопок, креслення, реконструкції археологічних пам’яток переяславської архітектури ХІ-ХІІ вв.


Музей  народної  архітектури та побуту  Середнього Придніпров’я  (Музей Під Відкритим Небом) вул. Літописна, 2, тел.: 52936
Музей почав створюватися на Татарській горі у 1964 році. Його розташування повністю відповідає умовам, при яких виникали поселення в давні епохи. На 30 гектарах, відповідно розділам: українське дореволюційне село Середнього Придніпров’я, ремесла та промисли українського пореформеного села, вітряки та розділ найдавніших часів, розташовано 185 об’єктів, з них 104 пам’ятки народної архітектури XVII-XIX вв., в тому числі 20 тисяч витворів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту, зібраних в лісостепній зоні України.


Музей української православної церкви, вул. Літописна 2, тел.: 52936
Знаходиться на території музею народної архітектури та побуту в приміщенні Сухоярської церкви (1775р.) - унікальної пам’ятки дерев’яного будівництва, що була перевезена з села Сухий Яр Ставищанського району Київської області. Тут експонуються матеріали, пов’язані з історією релігії, старовинні друкарські книги та ікони.


Музей історії бджільництва вул. Літописна, 2, тел.: 52936
Музей розміщено в приміщенні будинку кінця XIX ст., перевезеного з села Помокли Переяслав-Хмельницького району. В музеї експонується посуд періоду Київської Русі для зберігання меду, показано виготовлення штучної борті та дуплянку на дві бджолині сім’ї кінця XVII ст., яку підвішували на висоту 8-10 метрів за допомогою спеціального колеса. Також в експозиції знаходяться дві медогонки XIX ст., інструменти, станок та речі побуту.


Музей українського рушника вул. Літописна, 2, тел.: 52936
Відкрито в 1995 році на територію музею «Під відкритим небом». 300 рушників з різних регіонів України (Київської, Полтавської, Чернігівської, Черкаської областей та району Полісся) представлені в приміщенні унікальної пам’ятки архітектури XVII ст. (1651 р.), що була перевезена на територію заповідника з села Пищики Сквирського району, Київської області.

Меморіальний музей класика єврейської літератури - Шолом-Алейхема вул. Літописна 2, тел.: 52936
Музей відкрито в 1978 році на честь 120-річчя з дня народження письменника. Перед будовою встановлено пам’ятник Шолом-Алейхему – робота відомого скульптора Альтшулера. В музеї відтворено інтер’єр батьківського дому письменника, представлені пейзажі старого Переяслава, повне зібрання творів Шолом-Алейхема та театральні афіші його творів.


Музей історії українських народних обрядів і традицій
Експозиції музею, що розміщені в чотирьох кімнатах, розказують про традиції, звичаї та обряди України від давнього часу до наших днів. В першому залі представлені експонати, що свідчать про звичаї наших пращурів в дохристиянський період. Експонати, розміщені в наступних залах, розказують про побутові свята та традиції, пов’язані з ними. Це весілля, народження дитини, толока та обряди поховання. В останньому залі можна ознайомитись з сучасними українськими обрядами та звичаями.


Музей декоративно-прикладного мистецтва вул. Літописна, 2, тел.: 52936
Музей розміщено в будівлі, що належала мілкому дворянину в кінці XIX ст. і була перевезена в 1973-1974 рр. з села Старовичі Іванківського району Київської області. В п’яти залах музею експонуються роботи відомих народних митців. Тут представлені вироби з дерева, вишивка, гончарство, декоративні вази, іграшки, посуд, господарчі вироби, вироби з гутного скла, фарфор та інш.


Музей пізнання світогляду і освоєння космосу вул. Літописна, 2, тіл.: 52936
Музей був створений в 1979 році. Унікальними експонатами музею є макет автоматичного апарату "Луноход-1", крісло-ложемент з космічного корабля "Союз", супутниковий апарат, скафандр і парашут космонавта Ю.О. Гагаріна, комплекс обчислювальної техніки "Мінськ-1", діючий макет космодрому "Байконур" а також прилади, які використовувалися в космічних апаратах, на орбітальній станції "Салют" та багато ін.

Музей М.М. Бенардоса вул. Літописна, 2, тел.: 52936
Музей відкрито в 1981 році на честь М.М.Бенардоса - автора одного з найвидатніших відкриттів XIX ст. – електричного дугового зварювання металів, в будівлі, перевезеній з села Вороньків Бориспільського району Київської області. Музей розміщено в 5-ти кімнатах, одна з яких присвячена сім’ї Патонів – видатних українських вчених в галузі електрозварювання.

Музей хліба вул. Літописна, 2, тел.: 52936
Відкрито у 1984 році на території «Музею під відкритим небом». Експонати музею розказують про розвиток землеробства та технологію випікання хліба від найдавніших часів до наших днів. До музейного комплексу входить майданчик , на якому розміщено техніку для збору зерна, дім пекаря, зернові комори, вітряні та парові млини. Музей налічує понад 3500 експонатів. В тому числі унікальна колекція реліктової пшениці, що вирощувалась в найдавніші часи, кам’яний, глиняний та керамічний посуд часів Трипільської культури.

Музей сухопутного транспорту вул. Літописна, 2, тел.: 52936
Відкрито в 1993 році. В музеї, на території 430 кв.м. зібрана єдина в Україні унікальна колекція транспортних засобів. Колекція починається з розділу архаїчних часів, де представлені засоби пересування періоду Трипільської культури, скіфів та кочовиків XI-XIII вв. Далі експонуються зимовий та літній транспорти, які в свою чергу розподіляються на: господарчий, промисловий (кінний та на волах), виїзний та пасажирський. Також демонструється збруя, типи упряжі, ручний транспорт.

Музей-пошта вул. Літописна, 2, тел.: 52936
Експозиція музею була створена в приміщенні поштової станції, що знаходиться в м. Переяслав на перехресті вулиць Старокиївської та Московської. Перенесена і встановлена на поштовому тракті XIXст. Київ-Полтава. В 1993 році поштова станція була відкрита для відвідувачів. В кімнаті, де жила сім’я станційного доглядача і в кімнаті для подорожніх за архівними даними було відтворено інтер’єр того часу. В музеї також експонуються мапи-схеми поштових трактів та мапа Полтавської губернії до якої входив Переяслав.


Меморіальний музей архітектора В.Г. Заболотного вул. Літописна, 2, тел.: 52936
Музей знаходиться на перехресті вулиць І.Мазепи і Т.Шевченка в садибі, що належала сім’ї видатного архітектора Володимира Гнатовича Заболотного (1898-1962рр.) В шести кімнатах будівлі розміщено приблизно 1500 експонатів, серед них проекти, макети робіт (в тому числі макет будівлі Верховної Ради), меблі, книги, речі побуту.

Музей історії філософії вул. Літописна, 2, тел.: 52936
Музей відкрито в 1998 році. В експозиції музею представлені скульптури, портрети, твори видатних філософів світу , картини на філософську тематику. Особливої уваги надано розділам «Філософія античності», «Філософія Київської Русі», «Епоха Відродження та просвітительства в світовій філософії» а також «Філософія Росії та України», «Українська школа філософії». Експозиція музею дозволяє простежити шлях розвитку світової філософії від її створення до наших часів.Останнє оновлення (Середа, 21 березня 2012, 23:29)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити