Помітили помилку...
Виділіть її та натисніть клавіші Shift + Enter і надішліть виправлення


про село - Люди

Полковник військово-повітряних сил, льотчик-винищувач Клименко Неофіт Пилипович народився в с.Веселинівка(Скопці) Баришівського району, Київської області в 1911 році в працьовитій українській багатодітній сім’ї. Дуже була рада вся родина, коли після 4 дочок: Ганни, Євпраксії, Євдокії та Мотрони (через 8 років) народився син. 
Дитинство та юність пройшли в селі, в тяжкій сільсько-господарській праці. Але турбота та підтримка рідних, мрія поглянути на село і світ з небес надавала молодому юнаку сил та наснаги.
Після успішного закінчення навчання в семирічній Веселинівській школі вступив до комуни, потім до комсомолу , працював у колгоспі. 
І коли Батьківщина, в 30-х роках минулого століття, закликала молодь до навчання, та захисту мирного неба, не вагаючись обрав шлях захисника Вітчизни. Успішно закінчив Чугуєвське льотне училище в Харківської області, яке в свій час закінчив і відомий ас другої світової війни, тричі Герой Радянського Союзу Іван Кожедуб. 
Став кадровим військовим льотчиком-винищувачем і був направлений для подальшого проходження служби в місто Харків, де і зустрів свою майбутню дружину Валентину. Невдовзі народився син В’ячеслав.
Участник Великої Вітчизняної війни з червня 1941 року. В тяжкі роки другої світової війни доля випробовувала його на різних фронтах, в навчально-тренувальних школах по підготовці молодих льотчиків і освоєнню нових бойових літаків, в тому числі довелось нести службу і в Монголії… Всі свої знання і досвід, професійний льотчик-винищувач передавав молодому поколінню. 
Але завжди Неофіт пам’ятав про свою маленьку Батьківщину, рідних та близьких, що залишились в Веселинівці, як міг підтримував, допомагав, відправляючи навіть невеличкі посилки з продуктами. І це в той час, коли жменя муки була на вагу золота. Нагороджений орденом Червоної Зірки ( двічі ), багатьма медалями, відзнаками командування за мужність і відвагу, військову доблесть. Отримав звання полковника військово-повітряних сил. 
Багато часу довелось пробути в небі Неофіту Пилиповичу, навчаючи молоде покоління льотній справі. Та, перебуваючи в службовому відрядженні в Польщі, під час одного із навчально-тренувального вильоту в тяжких погодних умовах, полковник Н. П. Клименко трагічно загинув .
Це сталося 21 січня 1958 року в м. Заган, Польша.
Похований на Холодній горі в м. Харкові.

Останнє оновлення (П'ятниця, 16 квітня 2010, 14:19)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити