Помітили помилку...
Виділіть її та натисніть клавіші Shift + Enter і надішліть виправлення


про село - Сучасність


На гербі с. Любарці зображено вогонь давнини, історії, мечі на ньому символізують те, що Любарці в минулому були форпостом захисту рубежів Київської держави. Корона на гербі пояснює походження назви села, за однією з легенд, на честь княгині Люби.

Як свідчать стародавні письмові джерела, колись поблизу Любарець протікала притока річки Альти – Любка. Місцевість була дуже заболоченою.

Щодо походження назви села існує багато здогадок краєзнавців. За народними переказами, колись річка Альта була судноплавною. Корабель з княгинею Любою зазнав ушкоджень, і вона змушена була висадитись на невеличкому острові, де жила певний час у палаці (дворі). Дотепер називають любаряни одну з вулиць «Дворець» (офіційна назва – Лесі Українки). Цю місцевість називали «Люба на ріці». Можливо, це словосполучення видозмінилось на Любарці.

Інша легенда розповідає, що в давні часи знатні люди обирали в цьому селі любих жінок і коханок, звідси й назва.

Можливо, назва пішла від імені першого поселенця – Любаря.

Уперше в історичних документах село згадується у 1622р. під назвою Любарці.

За списком населених місць Полтавської губернії в 1859 р. тут було 219 дворів.

В українській літературі відомі імена любарян: лауреата премії імені Т.Г. Шевченка, доктора філологічних наук літературознавця О.Є. Засенка, поета П.П. Засенка. 

На території сільської ради за межами с.Любарці розташовані такі пам’ятки історії: урочище Городище за кілометр на північ від села по дорозі на Іванків (XI-XIIIст.); курганна група на північній захід від села (III тис. до н.е. – I тис. н.е.); курганна група на північний схід від села; урочище Глушевська могила (III тис. до н.е. – I тис. н.е.); курганна груп біля села (III тис. до н.е. – I тис. н.е.); курганна група за 4 км на північний схід від села (III тис. до н.е. – I тис. н.е.); курган на схід від села; урочище «Чайкина могила» (III тис. до н.е. – I тис. н.е.) біля села Скопці (с.Веселинівка).

Останнє оновлення (Понеділок, 23 березня 2015, 12:41)

 

Коментарі  

 
0 #3 profile 01.11.2018 14:49
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитувати
 
 
0 #2 profile 20.12.2016 14:35 Цитувати
 
 
+2 #1 Катерина 30.12.2011 14:48
Всі вірно, от тільки не О.Є Масенко, а О.Є Засенко і так само не П.П Масенко, а П.П. Засенко, будь ласка виправте помилку, дякую.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити