Помітили помилку...
Виділіть її та натисніть клавіші Shift + Enter і надішліть виправлення


22 червня 2008 року, в день пам’яті Всіх Святих, Святійший Патріарх Філарет освятив Свято-Троїцький храм та відслужив Божественну літургію в селі Веселинівка

про село - Новини

В Баришівському районі освячено Свято-Троїцький храм

22 червня 2008 року, в день пам’яті Всіх Святих, Святійший Патріарх Філарет освятив Свято-Троїцький храм та відслужив Божественну літургію в селі Веселинівка Баришівського району.

Святійшому Патріарху співслужили настоятель парафії о. Віталій Матіящук та духовенство благочиння. Після завершення богослужіння Святійший Владика нагородив тих, хто найбільше потрудився у справі будівництва цього храму: Леоніда Пилиповича Пригоцького - голову правління ЗАТ КСУ «ТЕХНОМОНТАЖ», Юрія Ярославовича Брилюка - голову правління господарства, Максима Татаєвича Хасуєва - голову сільської ради, Олександра Борисовича Скорика, директора УБА Некст-ДЕЙ, Анатолія Пилиповича Сауляка та інших.

До присутніх Патріарх Київський Філарет звернувся зі словами настанови. «Кожного дня свята Церква, а разом з нею і віруючі люди, шанують пам’ять святих угодників Божих. Робиться це для того, щоб ми зверталися до них з молитвою і, навчаючись їхнім чеснотам, освячувалися їхньою святістю.
Одразу ж після святої П’ятидесятниці - зішестя Святого Духа на апостолів, коли Церква відзначає день свого народження, в першу неділю визначено святкувати пам’ять Всіх святих, які від віку догодили Богу. Багато святих поіменно означені в нашому церковному календарі або святцях, але багато ще є святих, невідомих світові, таємних рабів Божих, лише Йому відомих.

Не маючи можливості безпосередньо звернутися до високопоставленої людини, ми намагаємося знайти посередників, які допомогли б нам це зробити. Певною мірою подібне відбувається і в духовному світі. Так буває не тому, що ми позбавлені можливості звертатися безпосередньо до самого Бога або Господь не чує нас. Він, як люблячий Отець, приймає кожного, хто приходить до Нього, але воля Його така, щоб ми, звертаючись до святих, спілкувалися з ними і поєднувалися в Ньому, а, роздумуючи про їх святість, думали про своє життя, мету і покликання. 

Можливість спілкування зі святими в єдиній Християнській сім’ї у вірі та любові, в чистоті і святості, в молитві – це дар Божий, за який необхідно Йому дякувати. Це дійсно благодать Божа, що ми маємо стільки святих у Церкві, що у кожного з нас є свій небесний покровитель, ім’я якого ми носимо, котрий молиться за своє чадо і направляє його до спасіння.

Безліч святих Божих угодників нагадують віруючій людині, що ми всі покликані до святості, що є можливість для кожного з нас тут, на землі, здобути дар Святого Духа, Який нас освячує і прославляє» сказав Патріарх.

«Молячись святим угодникам, ми повинні намагатися бути схожими на них у житті, а отже, і святості, яка приводить в обителі Отця Небесного. На зразках життя святих, які жили у різні часи, у різних званнях, умовах і догодили Богові, свята Церква вчить нас, щоб ми турбувалися про свій душевний стан, щоб, думаючи про своє тіло, не забували своєї душі, покликаної до святості й вічного буття.

Ні Церква, ні Христос, ні наша віра не вимагають від нас якихось надприродних або героїчних вчинків. Були часи, коли віруючим людям доводилося проливати кров і віддавати життя своє за Христа. Цього від нас Господь не вимагає. Ми щасливі, благополучні, ми маємо можливість вільно молитися, відверто сповідувати святу віру, удосконалюватися.

То ж будьмо вдячні Богу, дивному у святих Своїх, і в молитвах до святих угодників проситимемо для себе милості Божої, миру, чистоти й святості» - підсумував Святійший Владика.Андрій ГОЛОВКОВ,

Прес-центр Київської Патріархії

Останнє оновлення (Понеділок, 26 квітня 2010, 18:42)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити