Помітили помилку...
Виділіть її та натисніть клавіші Shift + Enter і надішліть виправлення


Буряк Сергій Кирилович

про село - Люди

Буряк Сергій Кирилович

Генерал-майор з Веселинівки

Народився С.К.Буряк 7 жовтня 1909 року і селі Скопці (тепер Веселинівка). З 1931 р. Сергія Кириловича призвано до лав Червоної Армії. Службу проходив в м. Переяслав-Хмельницький. Був курсантом учбового батальйону. Пізніше здібного юнака направили в Київську піхотну школу, яку закінчив у 1935 році в званні лейтенанта.

Ішов куди направляло командування, комуністична партія, сином якої він став у 1932 році. Молодого командира взводу призначали в знамениту 25 Чапаєвську дивізію в м. Полтава. З 1937 році був відкликаний із Полтави в училище на викладацьку роботу. В 1938 році вступив до Академії імені М.В.Фрунзе. Після закінчення трьох курсів 21червня 1941 року йому було присвоєно звання офіцера з вищою військовою освітою. Відразу пішов на фронт. Скрізь і всюди самовіддано виконував свій патріотичний обов'язок, був кілька разів поранений. В кінці 1942 року - тяжко поранений. Велику роль С.К.Буряк відіграв під час оборони Москви.

Після госпіталю був призначений заступником начальника Чкаловських кулеметних курсів, потім - викладачем військової Академії імені Фрунзе. В 1948 році вступив і в 1950 році закінчив повний курс Вищої ордена Суворова 1-го ступеня військової Академії ім. К.С. Ворошилова з золотою медаллю, після чого працював з Генеральному штабі Збройних сил СРСР.

З 1951 року С.К.Буряк працював на відповідальних посадах в центральному апараті Міністерства оборони СРСР. Йому присвоєно чергове військове звання генерал-майор.

На якій би посаді не був Сергій Кирилович, він повністю віддавав себе вихованню воїнів, гідних захисників рідної землі. Уряд гідно оцінив його вірне служіння народові. Він був нагороджений п’ятьма орденами, в тому числі й орденом Леніна, багатьма медалями. В 1970 році був звільнений в запас в званні генерал-майор.
Балада про генерала. Нарис


Останнє оновлення (Вівторок, 27 квітня 2010, 10:52)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити